Барселона надделя с 2:1 над Атлетик Билбао в труден двубой от 24-я кръг на Примера дивисион. Трите точки оставиха каталунците на пет точки пред втория Реал Мадрид. Барса нямаше победа в два поредни мача – 1:1 срещу Спортинг Хихон в Примера и 1:2 срещу Арсенал в Шампионската лига. В неделя вечер играчите на Пеп Гуардиола отново изпитваха трудности и спечелиха след късен гол на Лионел Меси.
Реферът Рамирес Домингес допусна доста грешки, след като първо зачете гол на каталунците при съмнение за засада, но след това не даде чиста дузпа за домакините.

Още в 4-ата минута Даниел Алвеш бе изведен по левия фланг, като тук бе положението за засадата, бразилецът подаде към Давид Вия на точката на дузпата и той бе точен за 1:0.

Атлетик започна добре второто полувреме и успя да изравни. В 50-ата минута съдията даде дузпа за фаул на Серхио Бускетс срещу Йоренте. Андони Ираола бе точен срещу резервата Пинто (б.р. – титулярят Виктор Валдес не игра заради контузия) и направи 1:1. Малко по-късно Йоренте дори можеше да изведе баските напред, но Пинто се намеси отлично. Давид Вия се отчете с греда след това. Барселона стигна до 2:1 в 77-ата минута. Отново Дани Алвеш, този път намери добре Лео Меси, който технично промуши топката в мрежата за 2:1. Преди това домакините имаха претенции за дузпа срещу Меси.

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 24 КРЪГ
От 19 февруари (събота)
Валенсия - Спортинг (Хихон) 0:0

Реал (Мадрид) - Леванте 2:0

1:0 Карим Бензема (7), 2:0 Рикардо Карвальо (41)

Сарагоса - Атлетико (Мадрид) 0:1
0:1 Серхио Агуеро (66)

От 20 февруари (неделя)
Хетафе - Расинг (Сантандер) 0:1
0:1 Пабло Пинийос (88-дузпа)

Виляреал - Малага 1:1
1:0 Маркос Рубен (36), 1:1 Себастиан Фернандес (82)

Алмерия - Депортиво (Ла Коруня) 1:1
1:0 Пабло Пиати (48), 1:1 Даниел Арансубия (90)

Осасуна - Еспаньол 4:0
1:0 Джавад Некунам (14), 2:0 Джавад Некунам (55-дузпа), 3:0 Лоло (80), 4:0 Фернандо Сориано (88)

На 20 февруари (неделя) от 20:00 часа
Севиля - Еркулес 1:0
1:0 Иван Ракитич (21)

На 20 февруари (неделя) от 22:00 часа
Барселона - Атлетик (Билбао) 2:1
1:0 Давид Вия (4), 1:1 Ираола (50-дузпа), 2:1 Лионел Меси (78)

На 21 февруари (понеделник) от 22:00 часа