Барселона отново се доближи само на точка от лидера в класирането Реал (Мадрид), след като в мач от 25 кръг на Примера дивисион се наложи с 3:1 като гост на слабака Гранада.

Иван Ракитич откри резултата в 25-ата минута. Хърватският национал беше точен с удар от точката на дузпата, след като защитник на домакините не успя добре да изчисти центриране на Луис Суарес отляво.

Три минути след почивката Суарес удвои аванса на каталунците след двойно подаване с Ракитич. Пет минути след това домакините върнаха едно попадение. Рико беше точен от дузпа, отсъдена за фаул на Марк Бартра срещу Бангура.

В 70-ата минута Лионел Меси гарантира успеха на тима си с удар от границата на вратарското поле. Той получи топката от Луис Суарес, който излъга вратаря и един защитник, за да даде на аржентинеца в чиста позиция.

Така Барселона събра 59 точки в класирането, само на една зад Реал (Мадрид). Гранада, който няма победа вече четвърти пореден мач е на предпоследната 19-а позиция с 19 точки.

Гранада – Барселона 1:3
0:1 Иван Ракитич (25), 0:2 Луис Суарес (48), 1:2 Рико (53-дузпа), 1:3 Лионел Меси (70)
Алмерия – Депортиво (Ла Коруня) (F +)
Баланс: 9 мача, 4 победи за Алмерия, 3 равенства, 2 победи за Депортиво (Ла Коруня)
Валенсия – Реал Сосиедад (F +)
Баланс: 127 мача, 54 победи за Валенсия, 32 равенства, 41 победи за Реал Сосиедад
Севиля – Атлетико (Мадрид) (F +)
Баланс: 141 мача, 42 победи за Севиля, 45 равенства, 54 победи за Атлетико (Мадрид)