Барселона се издъни у дома срещу Депортиво (Ла Коруня), след като изтърва два гола аванс и завърши 2:2 с галисийците в среща от 15-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Каталунците доминираха през първата част и пропуснаха няколко изгодни положения, а голмайсторът им Лионел Меси (39) вкара първия гол в мача от пряк свободен удар.

Малко след почивката Ла Коруня можеше да изравни, но Джонатан Родригес пропусна да се разпише от добра позиция. В 55-ата топката попадна в мрежата на гостите, но след вдигнат флаг на засада. Меси даде великолепен пас към Алба, а той на свой ред намери уругваеца Луис Суарес на празна врата. И при двете подавания не се видя добре дали има засада.

Хърватинът Иван Ракитич (62) покачи на 2:0 след далечен шут, а подаването преди това бе на Меси. В 75-ата минута Лукас Перес вкара гол за гостите, но той бе отменен правилно заради засада. Малко след това Перес (77) намали на 2:1 след пас на Мигел Кардосо. Изненадващо галисийци стигнаха и изравняване чрез Алекс Бергантиньос (86), възползвал се от подаване на Лукас Перес. Домакините опитаха всичко по силите си да стигнат до трите точки, но в крайна сметка се задоволиха само с една.

След равенството Барса остава на върха в класирането с 35 точки, но и мач повече от втория Атлетико (Мадрид), който е с 32. Депортиво (Ла Коруня) е на шеста позиция с 23 точки преди останалите срещи от кръга.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 15 КРЪГ
11.12.15
21:30 ч.
Хетафе – Реал Сосиедад 1:1
1:0 Пабло Сарабия (47), 1:1 Иманол Агирече (68)
12.12.15
17:00 ч.
Барселона – Депортиво (Ла Коруня) 2:2
1:0 Лионел Меси (39), 2:0 Иван Ракитич (62), 2:1 Лукас Перес (77), 2:2 Алекс Бергантиньос (86)
Севиля – Спортинг (Хихон) (F+)
Баланс: 72 мача, 34 победи за Севиля, 11 равенства, 27 победи за Спортинг (Лисабон)
19:15 ч.
Атлетико (Мадрид) – Атлетик (Билбао) (F+Sport+ HD)
Баланс: 156 мача, 68 победи за Атлетико (Мадрид), 28 равенства, 60 победи за Атлетик (Билбао)