ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Шампионът Барселона се изпоти здравата и надви у дома Кадис с 2:0 в мач от втория кръг на Ла Лига, записвайки първа победа от началото на сезона в Испания. Головете за каталунците отбелязаха Педри и Феран Торес.

Каталунците влязоха трудно в мача и едва след средата на първата част започнаха да създават чисти положения пред вратата на гостите.

В 29-ата минута Ламин Ямал нахлу в наказателното поле на Кадис и стреля, но Херемиас Ледесма спаси.

Десетина минути преди края на първата част Ледесма спаси удар на Жул Кунде, а в ответната атака Марк-Андре Тер Стеген внимаваше и спаси удара на Роджър Марти.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Гостите започнаха по-добре второто полувреме, но удар на Рубен Алкарас мина покрай вратата в 52-ата минута.

Две минути след това Гави засече топката след центриране от ъглов удар, но нацели напречната греда.

В 63-ата минута Крис Рамос направи страхотен дрибъл, с който стигна до вратата на Барса, но ударът му бе неточен.

Каталунците, които в този мач бяха без наказания си треньор Шави, пропиляха добра възможност в 80-ата минута, когато Ез Абде стреля от дистанция, но вратарят на андалусийци се справи и спаси.

Защитата на Кадис се пропука в 82-ата минута, когато Илкай Гюндоган направи разсичащ защитата пас към Педри, който излезе сам вдясно от вратата и с добре насочен удар вкара първия гол за своя тим през кампанията.

След това попадение тонусът в играта на Кадис падна в 4-ата минута на добавеното време Роберт Левандовски изведе Феран Торес сам срещу вратаря, откъдето испанецът не сгреши и вкара втори гол.

Така Барса събра 4 точки и е на 4-о място във временното класиране, докато Кадис е 11-и с 3 точки в актива си.

В друг мач от кръга по същото време Жирона разби гостуващия Хетафе с 3:0 след голове на Янхел Херера (12) и Кристиан Стуани (55, 65).

БАРСЕЛОНА - КАДИС 2:0
1:0 Педри (82), 2:0 Феран Торес (90+4)

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!