Барселона победи Осасуна с 3:0 и записа осмия си пореден успех в Примера Дивисион. Срещата бе под въпрос до последно заради стачката на авиодиспечерите. Следобеда мачът бе отложен, после се оказа, че ще се играе и ако Барса не пристигне ще загуби служебно.

Така в 17,00 часа Пеп Гуардиола качи тима си на влак, който после бе сменен с автобус до Памплона. От федерацията направиха жест и мачът започна с 45 минути по-късно от предвиденото.

Въпреки продължителното пътуване Барса бе пълен господар на терена и в шести шампионатен мач поред Меси и компания вкараха по три или повече гола.

В 26-ата минута Лео Меси асистира на Педро Родригес за първото попадение в мача. Резултатът се запази до 65-ата минута, когато самият Меси бе изведен от Давид Вия сам срещу вратаря Рикардо и с лекота удвои. С втория си гол в двубоя Лео Меси оформи и крайното 3:0 в 83-ата минута от дузпа./БЛИЦ