Барселона записа равенство 1:1 у дома срещу Майорка в Примера дивисион. Лионел Меси откри резултата в 21-ата минута. Домакините типично в свой стил задържаха топката постоянно, на моменти владението на топката минаваше 90%. От 21 голови положения в мача момчетата на Хосеп Гуардиола успяха да отбележат само едно, докато за тройно по-малко възможности, островитяните взеха точка от „Ноу Камп”.

Когато нещата вече отиваха към почивката, Майорка успя да нанесе своя удар, и в 43-ата минута изравни. Джонатан Де Гузман подаде на Емилио Нсуе и той направи 1:1.

През второто полувреме нещата не се промениха особено, Барселона контролираше темпото, но отлично подредената отбрана на гостите не допусна изненада. В отсъствието на Шави и Давид Вия, цялата отговорност падна върху Лео Меси, и въпреки усилията на новия носител на Златната обувка, резултатът си остана непроменен до края./БЛИЦ