ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Барселона победи Бетис с 4:0 у дома в двубой от 32-ия кръг на Ла Лига.

Домакините откриха резултата в 14-ата минута с попадение на завърналия се след контузия Андреас Кристенсен (1:0).

След малко повече от половин час игра Бетис заигра с човек по-малко заради втори жълт картон в рамките на 9 минути на Едгар Гонзалес.

Само три минути по-късно Роберт Левандовски се разписа за 2:0, а няколко по-късно и Рафиня прониза вратата на гостите от Севиля. Попадението му първоначално бе отменено заради засада, но след ВАР, бе зачетено (3:0).

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Роберт Левандовски можеше да вкара четвърти гол за Барса, но удари гредата в 57-ата минута.

До края каталунците продължиха да са по-активният отбор, а в последните десет минути заиграха с двама души повече заради контузия на ветерана Хоакин и изчерпани смени.

В последния четвърт час след 3-месечно отсъствие се завърна една от големите звезди на Барса Усман Дембеле, a 15-годишният Ламин Ямал направи дебют за първия отбор, ставайки най-младият дебютант за каталунците в Ла Лига.

Ямал направи две опасни извеждащи подавания и дори пропусна да се разпише.

В последните минути Гуидо Родригес отклони топката в собствената си врата след удар на Ансу Фати и оформи крайното 4:0.

Така каталунците записаха втори успех в последните си пет мача и отново дръпнаха на 11 точки пред преследвача Реал 6 кръга преди края. Бетис остава на шесто място с 49, но вече трепери за мястото си в евротурнирите.