Шампионът Барселона спечели с категоричното 3:0 гостуването си на Валядолид в мач от 19-ия кръг на испанското първенство. Успехът увеличи аванса на върха на 8 точки преди днешния двубой на Реал Мадрид. Победата прати каталунците в историята – тимът завърши полусезона без поражение. До този момент само четири отбора в Испания бяха правили това - Реал Мадрид, Атлетик Билбао, Еспаньол и Реал Сосиедад.

В 11-ата минута Барса създаде първия си голов шанс. Двойно подаване между Меси и Алвеш позволи на аржентинеца да фалцира топката в далечния ъгъл, но вратарят Хусто Вийяр спаси. В 21-ата минута гостите от Каталуния откриха резултата. Данеил Алвеш центрира от дясното крило и Шави засече топката пред малкото наказателно поле и от воле я прати в мрежата за 1:0.

В следващата минута Барса реши мача с втори гол. Този път Даниел Алвеш се разписа. Той напредна по дясното крило, центрира в наказателното поле прострелно, но топката влетя във вратата.

В 55-ата минута Алвеш центрира отдясно, Тиери Анри изпълни майсторски задна ножица, отразена от вратаря на домакините. В 56-ата минута Златан Ибрахимович получи пас в наказателното поле и намери непокрития Меси, който фронтално срещу вратаря оформи крайното 3:0./БЛИЦ