Барселона победи у дома новака Бетис с 4:2 в среща от 19-ия кръг на Примера дивисион и отново се доближи на 5 точки от лидера Реал (Мадрид). Точни за каталунците бяха Шави (10), Лионел Меси (12, 86-дузпа) и Алексис Санчес (75). За севилци се разписаха Рубен Кастро (32) и Роке Санта Крус (52)

Двубоят на „Камп Ноу” бе предшестван с кратка церемония, при която капитанът на тима Карлес Пуйол показа купа от Световното клубно първенство, а Лионел Меси позира пред фоторепортерите с третата си "Златна топка". В самото начало гостите от Севиля имаха страхотна възможност да открият резултата, след като в 7-ата минута Хорхе Молина засече с глава центриране от кронер, но Виктор Валдес успя да отрази удара. Три минути по-късно обаче всичко си дойде на мястото, след като Алексис Санчес изведе чудесно Фабрегас, който стреля с левия крак, но топката се отби от страничната греда, а при добавката Шави на празна врата вкара за 1:0. Каталунците продължиха с натиска и в 12-ата минута Алексис Санчес асистира за дежурното попадение на Лионел Меси – 2:0. Последва отпускане в редиците на Барса и Бетис на свой ред получи шанс да атакува. В 32-ата минута след грешка в отбраната на домакините Рубен Кастро отблизо намали на 2:1. До края на полувремето доста изненадващо играта бе равностойна и Барса не владееше толкова често топката.

След почивката гостите от Бетис нанесоха нов сериозен удар в 52-ата минута, когато Иниеста сгреши в средата на терена и севилци организираха скоростна контраатака, завършена с гол на Роке Санта Крус за 2:2. Каталунците реагираха като ожилени и незабавно се втурнаха в атака, но трудно създаваха голови положения. Съприкосновение между Андрес Иниеста и Монтеро в наказателното поле на гостите не доведе до дузпа за домакините, а до жълт картон за симулация на халфа. Малко след това в 71-ата минута Меси бе фаулиран фронтално пред границата на наказателното поле, а извършителят на нарушението Марио Алварес получи втори жълт и съответно червен картон. Останали с човек по-малко на терена гостите се прибраха тотално в собственото си наказателно поле. В 75-ата минута феновете на Барса бяха успокоени, след като Шави намери с ювелирен пас Алексис Санчес зад защитата на Бетис и чилиецът с мощен удар по земя преодоля вратаря Касто за 3:2. Девет минути по-късно каталунците получиха дузпа, след като Хосе Дорадо игра с ръка в наказателното си поле, а Лионел Меси бе точен от бялата точка за крайното 4:2.

С победата си Барса събра 41 точки и е на второ място с 5 по-малко от лидера Реал (Мадрид). Бетис е на 11-а позиция с 22 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 19 КРЪГ
14.01.12
19:00 ч.
Сарагоса - Хетафе 1:1
1:0 Марсио Ландзаро (39), 1:1 Елдер Пощига (79)
14.01.12
19:00 ч.
Гранада - Райо Валекано 1:2
0:1 Мичу (26), 0:2 Пити (53), 1:2 Фран Рико (88)
14.01.12
19:00 ч.
Севиля - Еспаньол 0:0
14.01.12
21:00 ч.
Майорка - Реал (Мадрид) 1:2
1:0 Томер Емед (39), 1:1 Гонсало Игуаин (72), 1:2 Хосе Кайехон (85)
Атлетико (Мадрид) - Виляреал 3:0
1:0 Радамел Фалкао (40), 2:0 Радамел Фалкао (51-дузпа), 3:0 Диего (80)
15.01.12
17:00 ч.
Осасуна - Расинг (Сантандер) 0:2
0:1 Кристиан Стуани (38), 0:2 Кристиан Стуани (71)
15.01.12
19:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Леванте 3:0
е1:0 Фернандо Аморебиета (11), 2:0 Фернандо Йоренте (40), 3:0 Микел Сан Хосе (90)
15.01.12
20:45 ч.
Спортинг (Хихон) - Малага 2:1
1:0 Галвес (36), 1:1 Рууд ван Нистелрой (88), 2:1 Оскар Трехо (90+2)
15.01.12
22:30 ч.
Барселона - Бетис 4:2

с1:0 Шави (10), 2:0 Лионел Меси (12), 2:1 Рубен Кастро (32), 2:2 Роке Санта Крус (52), 3:2 Алексис Санчес (75), 4:2 Лионел Меси (86-дузпа)