Барселона разгроми мексиканския Леон с 6:0 в традиционния мач за трофея "Жоан Гампер". Двубоят беше и официално представяне на отбора за новия сезон в Примера дивисион.

Луис Суарес изигра първия си мач с Барселона. Уругваецът се появи в игра в 77-ата минута и бе посрещнат топло от публиката, изпълнила трибуните на “Камп Ноу”. В тима на Луис Енрике се завърна и бразилската звезда Неймар, който лекуваше счупен гръбначен прешлен от Световното първенство. Сред титулярите бяха четири от новите попълнения на каталунците: Клаудио Браво, Матийо, Рафиня, Алкантара и Иван Ракитич.

Мачът започна отлично за домакините. Лео Меси откри резултата още в 3-ата минута след удар с глава, а Неймар вкара за 2:0 в 12-ата, прехвърляйки стража на гостите. Секунди преди почивката отново бразилецът бе точен за 3:0, разписвайки се технично с пета. Тоталното надмощие на каталунците продължи и през второто полувреме. Те можеха да запишат и двуцифрен успех, но буквално пожалиха съперника. Младоците Мунир ел Хадади (55, 78) и Сандро Рамирес (89) оформиха крайното 6:0.

Ракитич изведе с дълъг пас Лео Меси, който само отклони с едно докосване топката към Ел Хадади и младокът не сгреши на празна врата. Феновете изригнаха в аплодисменти и в 77-ата минута, когато в игра влезе Луис Суарес – Канибала. Малко по-късно Сандро проби отляво и на границата на пеналта чукна топката към връхлитащия Ел Хадади, който прониза Дерлей за 5:0.

Последната дума имаше Сандро Рамирес. Техничарят беше изпуснат от защитата на Леон и без проблеми се разписа за 6:0.
Барселона започва шампионата в Испания с мач срещу Елче на 24 август.

БАРСЕЛОНА – ЛЕОН 6:0
1:0 Меси (2), 2:0 Неймар (12), 3:0 Неймар (44), 4:0 Мунир (55), 5:0 Мунир (78), 6:0 Сандро (89)

Барселона: Браво (61' Масип), Алвес (62' Монтоя), Алба (76' Грималдо), Матийо (61' Бартра), Масчерано (46' Пике), Ракитич (62' Шави), Бускетс (62' Сампер), Рафиня (76' Луис Суарес), Иниеста (62' Серхи Роберто), Неймар (46' Мунир), Меси (62' Сандро).
Контузени: Тер Щеген, Адриано, Вермален, Педро

Леон: Ярбру, Маркес, Магалон, Гонзалес, Васкес, Карденас, Пеня, Едвин Ернандес, Ривера, Елиас Ернандес, Босели.
Резерви: Дерлей, Браво, Кайседо, Наваро, Мартинес, Роча, Пинеда, Делгадо, Ортис, Кастанеда.