Барселона размаза с 8:0 като гост Алмерия в двубой от 12-ия кръг на Примера дивисион. Суперзвездата Лионел Меси заби хеттрик и премина границата от 100 попадения с екипа на каталунците в Примера дивисион, като вече има 101 гола. Меси бе точен в 17-ата, 37-ата и 67-ата минути. Още два гола вкара резервата Боян Къркич (62 и 73), по веднъж се разписаха Андрес Иниеста (11) и Педро Родригес (35), а капитанът на домакините Сантяго Акасиете си отбеляза автогол в 27-ата минута.

Последната подобна победа с 8:0 на Барселона е от сезон 1959/60. Тогава каталунците мачкат със същия резултат Лас Палмас. През кампанията 1996/97 отново има 8:0 за Барса, но като домакин - над Логронес. Като гост Барселона за последно е вкарал осем попадения през сезон 1995/96, когато бият с 8:3 Овиедо.

Хосеп Гуардиола не рискува с включването на Жерард Пике, за да може бранителят да играе след девет дни срещу Реал Мадрид. Младият защитник Андреу Фонтас дебютира като титуляр като партньор на Карлес Пуйол. С началото на мача Барса овладя инициативата и зареди атаки в познатия си стил. В третата минута Вия преодоля лесно защитата, но би в тялото на вратаря Диего Алвеш. В 17-ата минута двойно подаване с пета между Меси и Вия позволи на аржентинеца да стреля от 20 метра по земя в далечния ъгъл - 0:1. Само две минути по-късно грешка на Корона подари гол на Андрес Иниеста за 2:0. Осем минути по-късно Акасиете не се ориентира при остро центриране на Максуел и заби топката в собствената си мрежа - 0:3.

В 35-ата минута младокът Андреу Фонтас даде брилянтен извеждащ пас към Педро, който излъга Алвеш за 4:0. По-малко от 120 секунди по-късно Лео Меси вкара стотния си гол в Ла Лига. Алвеш блокира първия опит отблизо, но бе безпомощен при добавката за 5:0 на почивката.

През втората част Гуардиола извади Шави и Иниеста и даде шанс на Сейду Кейта и Тиаго Алкантара. В 62-ата минута резервата Боян Къркич получи пас от Меси, гардира добре топката и технично я копна покрай вратаря за 6:0. В 68-ата Лео Меси оформи своя хеттрик - Вия шутира, а Лео добави във вратата за 7:0. В 73-ата минута наказателната акция на каталунците продължи. Меси изведе Боян Къркич, който реализира второто си попадения в мача и оформи крайното 8:0./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 12 КРЪГ
На 20 ноември (събота)

Виляреал - Валенсия 1:1
0:1 Ариц Адурис (21), 1:1 Джузепе Роси (73)

Алмерия - Барселона 0:8
0:1 Меси (17), 0:2 Иниеста (19), 0:3 Ариадела (27-автогол), 0:4 Педро (35), 0:5 Меси (37), 0:6 Боян Къркич (62), 0:7 Меси (67), 0:8 Боян Къркич (73)

Реал (Мадрид) - Атлетик (Билбао) 5:1
1:0 Гонсало Игуаин (19), 2:0 Роналдо (30), 2:1 Йоренте (40), 3:1 Серхио Рамос (57-дузпа), 4:1 Роналдо (62), 5:1 Роналдо (90-дузпа)

На 21 ноември (неделя)
18:00 часа,
Осасуна - Спортинг (Хихон)
Баланс: 38 мача, 13 победи за Осасуна, 7 равенства, 18 победи за Спортинг (Хихон)

18,00 часа, Еспаньол – Еркулес
Баланс: 38 мача, 17 победи за Еспаньол, 12 равенства, 9 победи за Еркулес

18,00 часа, Леванте - Расинг (Сантандер)
Баланс: 6 мача, 3 победи за Леванте, 2 равенства, 1 победа за Расинг (Сантандер)

18,00 часа, Депортиво (Ла Коруня) – Малага
Баланс: 36 мача, 19 победи за Депортиво (Ла Коруня), 10 равенства, 7 победи за Малага

22:00 часа,
Реал Сосиедад - Атлетико (Мадрид) (ТВ+ Булсатком)
Баланс:
114 мача, 33 победи за Реал Сосиедад, 28 равенства, 53 победи за Атлетико (Мадрид)