Барселона спечели домакинството си на Майорка с 2:1 в мач от 34-ия кръг на Ла Лига. С успеха каталунците заемат второто място в класирането с актив от 66 точки. Попаденията за успеха реализираха Депай и Бускетс, а за гостите точен беше Райио . Майорка е на 16-ото място с 32. По този начин момчетата на Шави прекъснаха серия от три последователни поражения у дома.

Още в 5-ата минута Обамеянг пробва рефлекса на Рико, който спаси ефектно. Гостите отвърнаха с удар на Ниньо в 19-ата минута, но той не намери целта.

Мемфис Депай откри резултата с много красив удар, който не остави шансове на вратаря на гостите, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата в 25-ата минута. Малко по-рано Араухо прати топката във вратата, но попадението беше отменено.

В началните минути на втората част Бускетс отбеляза втория гол в мача и даде допълнително спокойствие в редиците на тима.

Феран Торес също прати топката във вратата на Рико в 72-ата минута, но голът беше отменен след ВАР.

Гостите се върнаха в мача с попадение в 79-ата минута, но силите не им стигнаха да се доберат поне до точка.