Барселона продължава да се мъчи с руския си кошмар Рубин (Казан). Двата тима направиха равенство 1:1 на стадиона в Казан в мач от група “D” на Шампионската лига. През миналия сезон Рубин тресна Барса насред “Камп Ноу” с 2:1, а реваншът в Казан завърши 0:0.

В днешния мач треньорът на каталунците Пеп Гуардиола остави звездата Лео Меси на резервната скамейка, но през второто полувреме се наложи да влиза, за да спасява положението.

В 13-ата минута Вия даде прекрасен към на Педро, който нацели напречната греда. В 26-ата минута Вия шутира на метър до гредата след отбита топка. При едно от редките си излизания напред двама футболисти пресираха Виктор Валдес, който изрита високо, но не и надалеч топката. Калешин нахлу в наказателното поле, където бе съборен от Даниел Алвеш. В 30-ата минута Кристиан Нобоа изпълни със сила дузпата и казанският тим поведе с 1:0. До края на полувремето каталунците продължиха да играят познатата си игра, с многобройни подавания пред наказателното поле, но без резултат.

В 60-ата минута Андрес Иниеста изработи дузпа за гостите, която след повторенията се видя, че е доста спорна. Сесар Навас се сбута с Иниеста и халфът на Барса падна в наказателното поле. Давид Вия стреля до гредата и изравни – 1:1. Секунди по-късно Масчерано отстъпи място на Лео Меси. В следващите три минути защитата на Рубин на два пъти се пропука, но играчите на Барса пропуснаха на косъм от гола: Дани Алвеш не се възползва от подарък, а Вия не бе прецизен. В 71-ата минута Лео Меси изскочи срещу Рижиков, но от малък ъгъл не успя да го преодолее. В 88-ата минута Обафеми Мартинс имаше шанс да донесе победата на Рубин, но с глава от малък ъгъл стреля в гредата./БЛИЦ

РУБИН - БАРСЕЛОНА 1:1
1:0 Кристиан Нобоа (30-дузпа), 1:1 Давид Вия (60-дузпа)

Рубин: 77.Сергей Рижиков, 3.Кристиан Ансалди, 4.Сезар Навас, 8.Рязанцев, 9.Лаша Салуквадзе, 15.Рафал Моравски, 16.Кристиан Нобоа (88 - Баберс Натчо), 19.Витали Калешин, 27.Салваторе Бокети, 61.Гьокдениз Гарадениз (64 - Обафеми Мартинс), 88.Сергей Корниленко (62 - Макбет Сибая)

Барселона: 1.Виктор Валдес, 2.Даниел Алвеш, 3.Жерар Пике, 5.Карлес Пуйол, 19.Максуел, 6.Шави, 14.Хавиер Масчерано (60 - Лионел Меси), 16.Серхио Бускетс, 8.Андрес Иниеста, 7.Давид Вия (86 - Боян Къркич), 17.Педро Родригес