Шампионът на Испания Барселона започна сезона в Испания със загуба от Атлетик в Билбао с 0:1. Каталунците бяха без голямата си звезда Лео Меси, а единственото попадение бе дело Адурис в последните секунди. Каталунците дадоха и свидна жертва в лицето на Луис Суарес, който напусна с контузия терена още през първата част.

Домакините започнаха по-добре мача и през първия половин час имаха преимущество. Опасности пред вратите обаче почти липсваха. Постепенно играта се раздвижи, а Луис Суарес направи уникален пропуск. Топката бе върната към вратаря, а там на точката на дузпата бе уругваецът. Той веднага стреля, но кълбото срещна гредата. Веднага след тази ситуация нападателят даде знак за смяна и на негово място се появи Рафиня.

Winbet - на един клик разстояние! (18)

Именно влезлият като резерва играч също удари гредата в последната минута на първото полувреме.

През втората част темпото спадна, а домакините спокойно опитваха да си заслужат равенството. Ракитич пропусна отлична възможност, а същото стори и Антоан Гризман.

В 88-ата минута на терена се появи Адурис. Веднага топката бе центрирана към него, а той с ножичен удар прониза каталунците с първото си докосване до топката и донесе успеха на своя тим.