Барселона започна с 3:0 като гост над Сантандер новия сезон в Примера Дивисион. Официален дебют в първенството и първи гол реализира новото попълнение на Барса Давид Вия. Звездата Лионел Меси откри резултата с гол в 3-ата минута след асистенция записа Андер Иниеста. Халфът удвои преднината за гостите в 33-ата минута, когато вкара за 2:0. Само два минути по-късно домакините изпуснаха възможността да намалят, след като Мохамед Чите не успя да вкара от дузпа. В средата на второто полувреме Давид Вия оформи крайното 3:0. В 62-ата минута той засече с глава центриране на Дани Алвеш.

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 1 КРЪГ

От 28 август (събота)
Еркулес - Атлетик (Билбао) 0:1
0:1 Фернандо Йоренте (47)

Малага - Валенсия 1:3
0:1 Ариц Адуриц (10), 1:1 Себастиан Фернандес (45), 1:2 Хоакин (70), 1:3 Хоакин (75)

Леванте - Севиля 1:4
1:0 Суарес Рубен (11-дузпа), 1:1 Абдулай Конко (12), 1:2 Алваро Негредо (26-дузпа), 1:3 Абдулай Конко (62), 1:4 Ренато Дириней (88)

На 29 август (неделя)
Депортиво (Ла Коруня) - Сарагоса 0:0

Еспаньол - Хетафе 3:1
2:0 Освалдо (33, 54), 2:1 Галан (61), 3:1 Датоло (90)

Реал Сосиедад - Виляреал
1:0 Шабиер Пайрето (57)

Осасуна - Алмерия 0:0

На 29 август (неделя) от 20:00 часа
Расинг (Сантандер) - Барселона 0:3
0:1 Лионел Меси (3), 0:2 Андрес Иниеста (31), 0:3 Давид Вия (63)

На 29 август (неделя) от 22:00 часа
Майорка - Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 30 мача, 7 победи за Майорка, 6 равенства, 17 победи за Реал (Мадрид)

На 30 август (понеделник) от 23:00 часа
Атлетико (Мадрид) - Спортинг (Хихон)
Баланс: 76 мача, 37 победи за Атлетико (Мадрид), 20 равенства, 19 победи за Спортинг (Хихон)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.