Каталунците надвиха като гости Виляреал в спектакъл със 7 гола

снимка: Getty Images/Gulliver
1 от 1

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Барселона спечели трудно с 4:3 при визитата си на Виляреал в зрелищен сблъсък от третия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците започнаха много добре и шокираха домакините с два гола в рамките на три минути, след като точни бяха Гави (12) и Френки де Йонг (15).

Виляреал успя не само да намали чрез Хуан Фойт (26), но и да изравни с гол на Александър Сьорлот (40) преди почивката. Асистенциите бяха на Алекс Баена и Педраса.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Скоро след началото на второто полъвреме Алекс Баена (50) направи пълен обрат в полза на домакините след нов голов пас на Педраса. Каталунците на свой ред натиснаха и с нови две попадения за три минути. Феран Торес (68) изравни, а Роберт Левандовски (71) направи резултата 3:4 и по-късно можеше да реши всичко в мача, но пропусна сам срещу вратаря Йоргенсен.

Финалният натиск на „жълтата подводница“ не даде резултат и допусна пета поредна домакинска загуба от каталунците, които излязоха на трета позиция със 7 точки. Виляреал е 13-и с 3 точки в актива си.

ВИЛЯРЕАЛ - БАРСЕЛОНА 3:4
0:1 Гави (12), 0:2 Френки де Йонг (15), 1:2 Хуан Фойт (26), 2:2 Александър Сьорлот (40), 3:2 Алекс Баена (50), 3:3 Феран Торес (68), 3:4 Роберт Левандовски (71)

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!