* Барселона има пет победи повече от Реал (Мадрид) – 14:9, в 28-те мача между двата тима в турнира за Кралската купа.
* Барселона и Реал (Мадрид) до момента пет пъти са мерили сили един срещу друг на финал за Кралската купа, като каталунците имат предимство от 3:2 победи.
* Барселона на 25 пъти е печелил Кралската купа. Последният случай бе през сезон 2008/09, когато на финала победи Атлетик (Билбао) с 4:1. През този сезон “блаугранас” постигнаха требъл – титла, купа и Шампионска лига.
* Реал (Мадрид) е спечелил 17 пъти Кралската купа. Последният път обаче е с 18-годишна давност. На финала на турнира през сезон 1992/93 Белия балет побеждава Сарагоса с 2:0, след като на полуфинала е отстранил Барселона.
* Легендата на Кралския клуб Сантяго Бернабеу е футболистът с най-много голове в мачовете между Реал (Мадрид) и Барселона за Купата. Той има 8 попадения, като това са и всичките му голове във вратата на каталунците.
* Хосеп Самитиер е футболистът с най-много голове за Барса в мачовете срещу Реал (Мадрид) за Кралската купа – 6 попадения. Четири от тези голове падат в първия четвъртфинал през 1926 г., а другите два са вкарани на реванша.
* Хосеп Самитиер (1926) и Еулогио Мартинес (1956/57) са вкарвали по 4 гола за каталунците в един мач срещу “белия батет” за Кралската купа.
* Един играч не е вкарвал два гола в един мач между двата испански гранда за Купата от сезон 1958/59, когато Луис Суарес се разписва на два пъти (единия от дузпа) при победата на “блаугранас” с 3:1 в четвъртфиналния реванш.

МАЧОВЕТЕ МЕЖДУ БАРСА И РЕАЛ ЗА КРАЛСКАТА КУПА
1902 г., полуфинал
Реал (Мадрид) – Барселона 1:3

1916 г., полуфинал
Барселона – Реал (Мадрид) 2:1
Реал (Мадрид) – Барселона 4:1
Първо преиграване: Реал (Мадрид) - Барселона 6:6 след прод.
Второ преиграване: Реал (Мадрид) - Барселона 4:2 след прод.

Барселона – Реал (Мадрид) 3:2

Баланс: 28 мача, 14 победи за Барселона, 5 равенства, 9 победи за Реал (Мадрид), г.р. 59:55 в полза на Барселона.