Барселона спечели първия си мач след оставката на президента Сандро Росел, който напусна заради съдебното разследване на трансфера на Неймар. В среща от 21 кръг на Примера дивисион каталунците се наложиха с 3:0 над Малага и се върнаха на върха на класирането.

Алексис Санчес удари гредата на гостите още в началото на мача, а след това двамата вратари Виктор Валдес и Вили Кабайеро спасиха по няколко опасности. Кабайеро обаче нямаше какво да стори пет минути преди почивката, когато Жерар Пике се разписа след центриране на Шави от корнер.

След почивката тимът на Бернд Шустер опита да изравни резултата и беше близо до това, но Жорди Алба изби от голлинията удар на Бартоломей Павловски. След това удар на Пике с глава се отби от гредата.

В 55-ата минута Барселона стигна до втори гол. Меси изведе Педро и испанският национал от 12 метра би край Вили Кабайеро. Алексис Санчес гарантира победата на “блаугранас” с попадението си половин час преди края.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 21 КРЪГ
24.01.14
22:00 ч.
Селта – Бетис 4:2
0:1 Рубен Кастро (17), 1:1 Фабиан Ореляна (22), 2:1 Чарлес (31), 3:1 Фабиан Ореляна (39), 4:1 Нолито (73), 4:2 Рубен Кастро (78)
25.01.14
17:00 ч.
Реал (Мадрид) – Гранада 2:0
1:0 Кристиано Роналдо (57), 2:0 Карим Бензема (74)
Валенсия – Еспаньол 2:2
0:1 Джон Кордоба (3), 1:1 Пако Алкасер (7), 2:1 Жонас (32), 2:2 Серхио Гарсия (45-дузпа)
25.01.14
23:00 ч.
Севиля – Леванте 2:3
1:0 Коке (26), 1:1 Давид Барал (30), 2:1 Иван Ракитич (68), 2:2 Лукас Винтра (71), 2:3 Шимао (76)
Осасуна – Атлетик (Билбао) 1:5
0:1 Маркел Сусаета Ласкураин (3), 1:1 Емилиано Арментерос (11), 1:2 Аритс Адурис (16), 1:3 Аритс Адурис (62), 1:4 Ибай Гомес (84), 1:5 Кике Сола (88)
26.01.14
20:00 ч.
Райо Валекано – Атлетико (Мадрид) 2:4
0:1 Давид Вия (8), 0:2 Арда Туран (30), 1:2 Джонатан Виера (40), 1:3 Арда Туран (44), 1:4 Диего Коста (75), 2:4 Хоакин Ларивей (76)