Барселона размаза Хетафе с 6:1 в мач от 23-тия кръг на Примера дивисион. И шестте попадения за каталунците бяха на различни футболисти – Алексис Санчес, Меси, Вия, Кристиян Тейо, Иниеста и Жерар Пике. 4:1 направи Васкес от Хетафе. След успеха Барселона продължава да е уверен лидер в Примера с 62 точки, с 12 повече от преследвача Атлетико Мадрид, който по-късно днес гостува на Райо Валекано. Третият Реал Мадрид остава на трета позиция с 46 точки. Днешният двубой на “Камп Ноу” започна в 12:00 часа местно време, а на стадиона имаше точно 85 610 зрители.

Мачът започна с бързи голове за домакините. Още в шестата минута Андрес Иниеста пусна брилянтен извеждащ пас към Алексис Санчес, който технично откри резултата – 1:0. В 13-ата минута Иниеста подаде в наказателното поле към Алкантара, но той остави за Меси, който покачи на 2:0 след удар между краката на защитник. Аржентинецът се разписа в 13-ти пореден мач в Примера дивисион. До края на първото полувреме каталунците продължиха да се забавляват. Няколко пропуска направи Меси, а гостите отправиха първия си точен удар към вратата на Барселона в 30-ата минута. Топката обаче мина над гредата. След това и Меси се отчете с греда след подаване на Алексис.

През второто полувреме каталунската машина се раздвижи и мушна няколко гола. В 57-ата минута домакините можеха два пъти да реализират, но първо Меси подходи несериозно и би леко, а при добавката Алексис Санчес също не успя. В следващата минута обаче Алба намери Давид Вия, който вкара топката за 3:0. В 78-ата минута резервата Кристиян Тейо, който дълго време лекуваше контузия, покачи на 4:0. Той получи пас от Меси на дъгата на наказателното поле и с премерен удар реализира. В 83-ата минута грешка на Жорди Алба доведе до попадение за Хетафе – 1:4. Защитникът върна с глава топката към Валдес, но Алваро Васкес я овладя и я прати в мрежата на Барселона. В оставащите минути Барселона добави още два бързи гола. В 90-ата минута Меси направи традиционния си рейд в наказателното поле, но беше спрян от трима футболисти на Хетафе. Топката обаче попадна в Иниеста, който с хубав диагонален удар заби за 5:1. В добавеното време и Жерар Пике се разписа за крайното 6:1.

Барселона – Хетафе 6:1
1:0 Алексис Санчес (6), 2:0 Лионел Меси (13), 3:0 Давид Вия (58), 4:0 Кристиан Тейо (78), 4:1 Алваро Васкес (83), 5:1 Андрес Иниеста (90), 6:1 Жерар Пике (90+2)

Барселона:
Валдес, Пуйол (76 - Масчерано), Адриано Корея (46 - Дани Алвеш), Жерар Пике, Жорди Алба, Алекс Сонг, Иниеста, Тиаго Алкантара, Алексис Санчес (73 - Кристиян Тейо), Лионел Меси, Давид Вия

Хетафе: Кодина, Лопо, Алексис, Мигел Торес, Борха, Гавилан (65 - Педро Леон), Диего Кастро, Ласен, Барада (70 - Пабло Сарабия), Адриан Колунга (73 - Алваро)

Barcelona 6-1 Getafe by goalsarena2012

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 23 КРЪГ
09.02.13
17:00 ч.
Майорка - Осасуна 1:1
0:1 Мануел Торибо - Лоло (76), 1:1 Педро Жеромел (90+1)
Леванте - Малага 1:2
1:0 Баркеро (27-дузпа), 1:1 Иско (37-дузпа), 1:2 Иско (47)
09.02.13
23:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) - Гранада 0:3
0:1 Карлос Марчена (45+1-авт.), 0:2 Одион Игало (51), 0:3 Гийерме Сикейра (90+6)
09.02.13
23:00 ч.
Реал (Мадрид) - Севиля 4:1
1:0 Карим Бензема (18), 2:0 Кристиано Роналдо (26), 3:0 Кристиано Роналдо (46), 4:0 Кристиано Роналдо (59), 4:1 Ману дел Морал (87)
10.02.13
13:00 ч.
Барселона - Хетафе 6:1
10.02.13
18:00 ч.
Сарагоса - Реал Сосиедад
Баланс: 95 мача, 27 победи за Сарагоса, 28 равенства, 40 победи за Реал Сосиедад
10.02.13
20:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Еспаньол  (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 155 мача, 67 победи за Атлетик (Билбао), 29 равенства, 59 победи за Еспаньол
10.02.13
22:00 ч.
Райо Валекано - Атлетико (Мадрид)  (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 23 мача, 6 победи за Райо Валекано, 5 равенства, 12 победи за Атлетико (Мадрид)
11.02.13
22:30 ч.
Бетис - Валядолид (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 51 мача, 21 победи за Бетис, 13 равенства, 17 победи за Валядолид

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ