Барселона се втурна в атака от първата минута и положенията се заредиха едно след друго пред вратата на Лион. Дембеле и Меси пропуснаха изгодни ситуации, а пред отсрещната врата Тер Стеген се наложи да се намесва веднъж при удар на Ауар.

Далечен удар на Терие пък срещна напречната греда. Това стресна играчите на Валверде, които започнаха още по-усилено да атакуват. Стражът на домакините Антони Лопеш обаче бе безупречен.

Той успя да спаси удари на Меси, Суарес и Дембеле. Уругваецът бе най-деен в пропуските.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Второто полувреме бе като първото. Постоянни атаки на Барселона и страхотни прояви на Лопеш. Вратарят на Лион направи чудеса от храброст и спаси почти невъзможни положения.

Мемфис Депай пък бе близо до попадение с далечен удар, но топката профуча над гредата на Барселона.

До края на мача каталунците не успяха да вкарат гол и срещата завърши при резултат 0:0.