Барселона изтръгна трудна победа над коравия Атлетик (Билбао) с 2:1 в мач от 34-ия кръг на испанската Примера дивисион и остана в битката за шампионската титла.Тимът на Тата Мартино е втори във временното класиране с 81 точки, лидерът Атлетико (Мадрид) има 85, третият Реал (Мадрид) е със 79.

Срещата започна неприятно за феновете на домакините, изпълнили "Кам Ноу". В 30-ата минута Адуриц след красива задна ножица уцели гредата, а в ответната атака същото стори и Алексис Санчес от Барса. След първо полувреме без голове, в 50-ата минута Ариц Адуриц простреля стража на домакините Пинто и гостите поведоха с 1:0. Дълго време Лео Меси и компания не успяваха да намерят път през гъстата отбрана на гостите. Тя се пропука чак в 72-ата минута, когато Педро се възползва от пас на Алексис Санчес и изравни. Буквално секунди по-късно Меси направи обрата пълен след прекрасно изпълнение от фаул. Аржентинецът взриви трибуните за 2:1.

Барселона: Пинто, Дани Алвес, Адриано, Бартра, Масчерано, Иниеста, Шави (70 - Фабрегас), Сонг, Меси, Алексис Санчес (86-Тейо), Педро
Треньор: Херардо Мартино

Атлетик (Билбао): Ираисос, Сан Хосе, Баленсиага, Лапорте, Сусаета, Итураспе (83-Бенат), Андер Ерера (85-Токеро), Моран (64-Микел Рико), Адуриц, Муниаин, Де Маркос
Треньор: Ернесто Валверде

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 34 КРЪГ
21:30 часа
18.04.2014 г.
Атлетико (Мадрид) – Елче 2:0
1:0 Миранда (72), 2:0 Диего Коста (90+1-дузпа)

Реал Сосиедад - Еспаньол 2:1
0:1 Андрес Кордоба (23), 1:1 Серхио Каналес (31), 2:1 Карлос Вела (90+1)
13:00 часа
20.04.2014 г.
Алмерия - Селта 2:4
0:1 Нолито (19), 1:1 Родри Риос (40), 1:2 Карлес (52), 1:3 Нолито (71), 1:4 Фабиан Орелана (75), 2:4 Оскар Диас (88)
18:00 часа
Райо Валекано - Бетис 3:1
1:0 Рубен Рокина (14), 2:0 Паулао (27), 3:0 Хоакин Ларивей (51), 3:1 Франсиско Чика (79)
20:00 часа
Севиля - Гранада 4:0
1:0 Майнц (14-автогол), 2:0 Кевин Гамейро (51), 3:0 Стефан М'Бия (58), 4:0 Витоло (68)
22:00 часа
Барселона - Атлетик (Билбао) 2:1
0:1 Ариц Адуриц (50), 1:1 Педро (72), 2:1 Лео Меси (74)
23:00 часа