Барселона разгроми Атлетик (Билбао) с 5:2 като гост в мач от 22-ия кръг на испанската Примера дивисион. По този начин каталунците събраха 53 точки и се доближиха максимално близко до лидера и техен вечен враг Реал (Мадрид). Белия балет има 54 т.

На негостоприемния "Сан Мамес" Лео Меси и компания се чувстваха като у дома си и имаха пълно надмощие. Още до 26-ата минута те си осигуриха и комфортна преднина. Именно Меси откри резултата след четвърт час игра след фамозно изпълнение от пряк свободен удар, а после асистира и на Луис Суарес за втория гол. Малко по-късно Адуриц от баските уцели греда при най-чистото положение за своя отбор.

Микел Рико върна интригата с гол за 1:2 в 59-ата минута. Радостта на домакините продължи твърде кратко обаче. Само 180 секунди по-късно Меси простреля стража Ираисос за 1:3. Гениалният аржентинец продължи отличното си представяне и изведе Неймар в чиста позиция и бразилецът вкара за 1:4. Адуриц 2 минути след това се разписа за 2:4, но последната дума в мача отново имаше Меси. Лео си поигра със защитата на Атлетик и подаде на Бускетс. Халфът нахлу отдясно в наказателното поле и сервира топката на празна врата за Педро, който отблизо нямаше как да сбърка и оформи крайното 2:5. Домакините доиграха двубоя с човек по-малко, след като Хавиер Ечейта беше изгонен четвърт час преди последния съдийски сигнал.

Атлетико (Мадрид) – Реал (Мадрид) 4:0
1:0 Тиаго (14), 2:0 Саул (18), 3:0 Антоан Гризман (67), 4:0 Марио Манджукич (89)
07.02.15
19:00 ч.
Виляреал – Гранада 2:0
1:0 Матео Мусакио (30), 2:0 Жерард Морено (90)
07.02.15
21:00 ч.
Леванте – Малага 4:1
0:1 Хуанми (24), 1:1 Давид Барал (26), 2:1 Давид Барал (37-дузпа), 3:1 Давид Барал (62-дузпа), 4:1 Калу Уче (75)
Кордоба – Алмерия 1:2
1:0 Федерико Картабиа (10), 1:1 Мичел (61), 1:2 Мичел (66)
08.02.15
18:00 ч.
Хетафе – Севиля 2:1
1:0 Алваро Васкес (29), 1:1 Грегор Кричовяк (66), 2:1 Педро Леон (85)
08.02.15
20:00 ч.
Еспаньол – Валенсия 1:2
0:1 Пабло Пиати (62), 0:2 Пау Лопес (85-автогол), 1:2 Серхио Гарсия (89)
08.02.15
22:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Барселона 2:5
0:1 Лео Меси (15), 0:2 Луис Суарес (26), 1:2 Микел Рико (59), 1:3 Лео Меси (62), 1:4 Неймар (64), 2:4 Ариц Адуриц (66), 2:5 Педро (86)