Барселона се наложи трудно над Валенсия с 4:2 в мач от 28-ия кръг на испанската Примера дивисион.

До почивката паднаха цели 4 гола. "Прилепите" поведоха преди да е изтекъл половин час от началото на срещата. Елиаким Мангала изненада Тер Щеген, след като засече с глава центриране от корнер на Парехо за 0:1.  В 35-ата минута обаче Неймар изведе Луис Суарес сам срещу вратаря на гостите Диего Алвес и той го преодоля технично - 1:1.

В 44-ата минута Мангала събори Лео Меси в наказателното поле и реферът побърза да посочи "бялата точка" в полза на Барса. Съдията Алехандро Ернандес показа и червен картон на бранителя на гостите. Меси се нагърби с изпълнението на дузпата и я реализира, за да направи обрата пълен - 2:1.

Радостта по трибуните обаче беше твърде кратка. Още в ответната атака Валенсия изравни след гол на Мунир ел Хадади - 2:2.
В 52-ата минута Хавиер Масчерано изведе Меси в пеналта. Лео стреля по диагонала под тялото на безпомощния Алвес - 3:2!

В 89-ата минута Неймар асистира на Андре Гомеш за крайното 4:2.

С този успех тимът на Луис Енрике остава втори във временното класиране с 63 точки, с две по-малко от лидера Реал (Мадрид). Трети е Севиля с 57.Валенсия е 15-и с 30 точки.