Барселона се изравни с Реал (Мадрид) на върха на класирането на Примера дивисион, след като в мач от 24 кръг се наложи с 2:1 над Хетафе.

Каталунците можеше да се окажат догонващи в резултата в 24-ата минута, ако попадението на Алан Ниом в полза на гостите не беше отменено с ВАР.

Девет минути по-късно Антона Гризман откри в полза на Барса, след като беше изведен на чиста позиция от Лионел Меси. Шест минути по-късно Сержи Роберто удвои, когато засече ниско центриране на Жуниор Фирпо отляво.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Анхел върна едно попадение за Хетафе в 66-ата минута, когато от границата на наказателното поле от воле засече центриране на Хайме Мата.

С този успех Барселона събра актив от 52 точки, колкото има и лидерът Реал (Мадрид), който е с мач по-малко и утре приема Селта. Хетафе остана на трето място с 42 т.

ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 24 КРЪГ
14.02.2020 г., 22:00 часа
Валенсия – Атлетико (Мадрид) 2:2
0:1 Маркос Йоренте (15), 1:1 Габриел Паулиста (40), 1:2 Томас Партей (43), 2:2 Жофри Кондогбиа (59)

15.02.2020 г., 14:00 часа
Майорка – Алавес 1:0
1:0 Хуан Ернандес (63)

15.02.2020 г., 17:00 часа
Барселона – Хетафе 2:1
1:0 Антоан Гризман (33), 2:0 Сержи Роберто (39), 2:1 Анхел (66)

15.02.2020 г., 19:30 часа