Барселона продължава с победите на родна земя, след като в дерби от 30-ия кръг на Ла Лига победи Севиля у дома с 1:0. След този успех каталунците са на второто място с актив от 57 точки, колкото има и съперника им в днешната среща. Със същия точков актив е и Атлетико (Мадрид). Лидер е Реал (Мадрид) с 69.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Въпреки създадените положения през първата част от страна на домакините гол не падаше.

Араухо пробва мерника си в 63-ата минута, но Боно се справи с опасността. Все пак Барса съумя да открие резултата в 73-ата минута, когато Педри разстреля стража на гостите.

До края на двубоя каталунците можеха да стигнат и до втори гол, но това не се случи. Така в крайна сметка резултатът остана непроменен - 1:0 за Барса.