Барселона се класира за осминафиналите на Кралската купа, след като разгроми каталунските си съседи от Оспиталитет с 9:0. “Блаугранас” спечелиха първия мач с 1:0.

Срещу третодивизионния тим треньорът на Барса Пеп Гуардиола заложи на състав, в който имаше предимно млади играчи от клубната академия.

Тиаго Алкантара, Кристиан Тейо и Исаак Куенка вкараха по две попадения, докато Андрес Иниеста, Шави и Педро Родригес реализираха по един гол.

Празненството на 60 000 фенове на “Камп Ноу” бе помрачено от контузията на Иниеста. Плеймейкърът получи травма на бедрен мускул, но ще бъде на линия за следващия мач на тима – на 7 януари срещу Еспаньол.

Валенсия също се класира за следващата фаза. “Прилепите” победиха третодивизионния Кадис с 4:0, след като първият мач между двата тима завърши при нулево равенство.

Виктор Руис даде аванс на Валенсия още в петата минута, а Жонас и Роберто Солдадо покачиха на 3:0 преди почивката. Евер Банега оформи крайния резултат 20 минути преди края.

Жребият за следващата фаза на Кралската купа в Испания е по-късно днес.