Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

Барселона победи с минималното 1:0 Валенсия в дербито на 3-ия кръг на Примера дивисион. След успеха каталунците са лидери в класирането с пълен актив от 9 точки след три победи от три мача. Валенсия остава в дъното с 2 точки. Реал (Мадрид) е с 4 точки, на 5 от лидера Барселона. Единственото попадение за успеха на “синьо-червените” реализира защитникът Адриано в 23-ата минута.

Треньорът на Барселона Тито Виланова изгледа двубоя от трибуните, тъй като беше наказан. От резервната скамейка срещата ръководи помощникът му Жорди Роура. Треньорският щаб на каталунците даде почивка на Карлес Пуйол, Бускетс и Иниеста. В защита започнаха Дани Алвеш, който се контузи преди двубоя с Реал Мадрид преди няколко дни за Суперкупата. Останалите трима в отбрана бяха Пике, Масчерано и Адриано. В центъра на терена титуляр започна новото попълнение Алекс Сонг, а покрай него играха Фабрегас и Шави. Напред действаха Меси, Педро и Алексис Санчес.

В първите двайсетина минути Барселона контролираше играта, но и гостите опитаха интересни атаки. Роберто Солдадо създаде много неприятности и през цялото време тормозеше Пике. В 11-ата минута нападателят на Валенсия стреля покрай гредата на вратата, пазена от Валдес. В 19-ата минута Меси пропусна първото по-чисто положение, след като с глава не успя да засече хубаво центриране на Адриано. В 23-ата минута Адриано опъна мрежата зад вратаря на Валенсия. Защитникът стреля от ъгъла на границата на наказателното поле и с хубав прехвърлящ удар прати топката в далечната част, като не остави никакви шансове на Диего Алвеш. Три минути след това Фабрегас уцели гредата, след като излезе отдясно в наказателното поле, но след като копна топката над вратаря, тя не влезе във вратата. До края на полувремето Барселона контролираше играта, но не създаде нищо кой знае колко опасно. Мачът мина в приспивно темпо, като Меси направи няколко обичайни пробива, но беше спиран с постоянни фаулове от защитата на гостите.

В 60-ата минута съдийската бригада отмени попадение на Валенсия заради засада при центриране от фаул в наказателното поле на Барселона. Последваха две смени в състава на каталунците, от игра излязоха Фабрегас, който не направи най-добрия си мач, и Дани Алвеш, който получи няколко удара и си личеше, че не е възстановен от травмата. На терена се появиха Жорди Алба и Иниеста, който отново демонстрира класа и показа, че не случайно преди няколко дни взе наградата за футболист №1 на Европа според УЕФА. Десетина минути преди края Лео Меси опита да реализира от пряк свободен удар, като топката беше заложена точно на дъгата на наказателното поле, но не успя. В 83-ата минута отново аржентинецът нахлу мощно в наказателното поле, през цялото време беше държан от Коста, но съдията не даде дузпа, а продължи играта. В последните минути Алексис Санчес отстъпи мястото си на Серхио Бускетс. Секунди преди края на редовното време Валенсия пропусна страхотен шанс да открадне точка. След центриране от корнер Виктор Руис скочи най-високо от всички и с глава стреля, а топката мина на сантиметри над горната греда.

Ла Коруня - Хетафе 1:1
1:0 Иван Санчес - Рики (12), 1:1 Абделазиз Барада (26)
Леванте - Еспаньол 3:2
0:1 Лонго (21), 0:2 Теджера (28), 1:2 Хуанлу (54), 2:2 Лел (56), 3:2 Мичел (90)
02.08.12
20:50 ч.
Реал (Мадрид) - Гранада 3:0
1:0 Роналдо (26), 2:0 Роналдо (54), 3:0 Игуаин (76)
Баланс:
 88 мача, 26 победи за Бетис, 21 равенства, 41 победи за Атлетико (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК