Барселона смаза Еспаньол в градското дерби и спечели с 4:0 мача от 18 кръг на Примера дивисион. Срещата отбеляза завръщането на треньорската скамейка на “блаугранас” на треньора Тито Виланова.

44-годишният специалист на 20 декември се подложи на операция от тумор на слюнчестата жлеза и след това премина курс на химиотерапия. Това е втората операция на Виланова заради раковото образувание. Първата беше през 2011 г.

Заради лечението Тито Виланова не можеше да води Барселона в последния мач на тима за 2012 г. – победата с 3:1 над Валядолид на 22 декември.

Успехът в градското дерби с Еспаньол беше изкован през първото полувреме, когато паднаха всички попадения. Шави даде аванс на “блаугранас” в 10-ата минута след ниско центриране на Андрес Иниеста.

Шест минути по-късно Педро Родригес удвои след асистенция на Сеск Фабрегас. Педро се разписа за втори път врата на “папагалите” в 27-ата минута след извеждащ пас на Серхио Бускетс.

В 29-ата минута Лионел Меси, който завърши 2012 г. с 91 попадения, откри головата си сметка за 2013 г. с точно изпълнение на дузпа. По-късно в мача топката се отби от гредата след негов удар.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 18 КРЪГ
04.01.13
22:30 ч.
Сарагоса – Бетис 1:2
  0:1Рубен Кастро (44), 0:2 Хорхе Молина (58), 1:2 Пако Монтаньос (77)
05.01.13
17:00 ч.
Леванте – Атлетик (Билбао) 3:1
0:1 Ариц Адурис (6), 1:1 Кристиан Лел (25), 2:1 Висенте Ибора (45), 3:1 Набил Ел Зар (69)
05.01.13
19:00 ч.
Гранада – Валенсия 1:2
1:0 Браян Ангуло (50), 1:1 Жонас (60), 1:2 Пабло Пиати (82)
Селта – Валядолид 3:1
1:0 Аспас (9), 1:1 Буено (12-д), 2:1 Аспас (31-д), 3:1 Лопес (52)
06.01.13
18:00 ч.
Реал (Мадрид) – Реал Сосиедад 4:3
1:0 Бензема (2), 1:1 Прието (9-д), 2:1 Кедира (35), 2:2 Прието (40), 3:2 Роналдо (68), 4:2 Роналдо (71), 4:3 Прието (76)
06.01.13
20:00 ч.
Барселона – Еспаньол 4:0
1:0 Шави Ернандес (10), 2:0 Педро Родригес (16), 3:0 Педро Родригес (27), 4:0 Лионел Меси (29-дузпа)
06.01.13
22:00 ч.
Майорка – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 48 мача, 14 победи за Майорка, 12 равенства, 22 победи за Атлетико (Мадрид)
07.01.13
21:00 ч.
Райо Валекано – Хетафе (Филм +)
Баланс: 2 мача, 2 победи за Райо Валекано

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ