Барселона разгроми Малага с 4:1 в мач от последния кръг на Примера дивисион. Давид Вия откри още в 4-ата минута след асистенция на Педро, а Сеск Фабрегас покачи в 14-ата. Обърканата защита пред вратаря Кабайеро допусна нова груба грешка секунди по-късно и защитникът Монтоя направи преднината на домакините класическа – 3:0.

Вездесъщият Иниеста сам завърши една блестяща комбинация в 52-ата минута и простреля стража на гостите за четвърти път – 4:0. Чилиецът Педро Моралес вкара почетното попадение за гостите, които за последен път бяха изведени от старши треньора Мануел Пелегрини. Спецът по всяка вероятност ще поеме Манчестър Сити от новия сезон.

С успеха каталунците събраха 100 точки в актива си и дублираха това постижение на Реал (Мадрид) от миналия сезон. Френският ляв бек Ерик Абидал, за когото това бе последен сезон с екипа на "блаугранас", се появи в игра в 76-ата минута и се сбогува сърдечно с феновете на "Камп Ноу".

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 38 КРЪГ
01.06.13
18:00 ч.
Реал (Мадрид) – Осасуна 4:2
1:0 Гонсало Игуаин (35), 2:0 Майкъл Есиен (38), 2:1 Роберто Торес (53), 2:2 Алваро Сехудо (63), 3:2 Карим Бензема (70), 4:2 Хосе Кайехон (86)
01.06.13
20:00 ч.
Барселона – Малага 4:1
1:0 Давид Вия (4), 2:0 Сеск Фабрегас (14), 3:0 Мартин Монтоя (16), 4:0 Андрес Иниеста (52), 4:1 Педро Моралес (56)
22:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Реал Сосиедад (Филм +)
Баланс: 63 мача, 28 победи за Депортиво (Ла Коруня), 15 равенства, 20 победи за Реал Сосиедад
Сарагоса – Атлетико (Мадрид)
Баланс: 111 мача, 33 победи за Сарагоса, 31 равенства, 47 победи за Атлетико (Мадрид)
Райо Валекано – Атлетик (Билбао)
Баланс: 27 мача, 7 победи за Райо Валекано, 7 равенства, 13 победи за Атлетик (Билбао)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ