Барселона Б победи Реал (Мадрид) Б с 3:1 в дербито от 23-ия кръг в Сегунда дивисион. Малкото Ел Класико премина под пълната доминация на каталунците, които буквално пожали съперника си. Мачът започна обаче с гол за гостите още при първата им по-опасна контраатака. Виканият и при мъжете централен нападател Мората наказа грешка на противниковата защита в 35-ата минута за 0:1.

След почивката обаче Барселона беше пълен господар на терена. Реал остана с 10 души след изгонването на Алекс в 56-ата минута. 9 по-късно Араухо изравни, а в 70-ата отново той даде гол аванс на домакините. В 79-ата минута Делофуе фиксира крайното 3:1 за Барса. Голмайсторът е искан силно от германския Байер (Леверкузен). Делофуе е юношески национал на Испания. С този успех Барселона взе реванш за поражението през есента на “Бернабеу” с 2:3.