Барселона победи у дома Валенсия с 2:0 в среща-реванш от 1/2-финалите в Купата на Краля и с общ резултат 3:1 се класира за финала на турнира. Първият мач на „Местая” преди седмица бе приключил при резултат 1:1. Головете за успеха в реванша вкараха Сеск Фабрегас (16) и Шави (81).

Мачът на „Камп Ноу” започна по-добре за гостите, които в 12-ата минута имаха шанс да поведат, след като Матийо даде страхотен пас към Фегули, който обаче от чудесна позиция пропусна. Четири минути по-късно Барса нанесе своя удар, след като Лео Меси даде извеждащ пас към Сеск Фабрегас, който реализира за 1:0. Три минути по-късно Меси и Куенка изпуснаха да удвоят преднината на каталунците след ударо от близка дистанция. В 31-ата и 37-ата минути Фабрегас излезе сам срещу вратаря на гостите Диего Алвес, но също не успя да вкара втори гол.

След почивката Барса продължи да доминира, като Меси на три пъти пропусна да вкара между 54-ата и 63-ата минута. Гостите останаха с човек по-малко на терена в 75-ата минута, когато Фегули фаулира Пуйол и получи втори жълт и съответно червен картон. Каталунците се възползваха максимално от числения си превес и шест минути по-късно Шави оформи крайното 2:0. Така Барса се класира за финала и ще спори за трофея с Атлетик (Билбао) на 25 май.

Барселона - Валенсия 2:0
1:0 Сеск Фабрегас (16), 2:0 Шави (81)

Барселона: Пинто, Пуйол, Пике, Масчерано, Абидал, Фабрегас (90+2 - Иниеста), Шави, Тиаго Алкантара , Алексис (86 - Дани Алвеш ), Меси, Куенка (89 - Тейо)

Валенсия: Алвеш, Мигел, Рами, В. Руис , Жорди Алба, Албелда (85 - Дани Парехо), Банега (69 - А.Коста), Фегули , Жонас (78 - Пиати), Матио, Адуриц