Севиля измъкна равенство 1:1 при гостуването си на Атлетик (Билбао). Това стана, след като влезлият като резерва вратар на баските Алекс Падия си вкара нещастен автогол в добавеното време на мача от 8-ия кръг на испанското първенство.

Стражът се появи на терена в самия край на срещата, защото  титулярът Хулен Агиресабала получи директен червен картон в 82-ата минута.

А дотогава домакините от Билбао водеха с 1:0 с гол на Микел Хаурегисар още в 36-ата минута.

С човек повече гостите от Андалусия успяха да обградят полето на противника си и в 93-тата минута при едно ниско центриране защитник на Атлетик изби топката в напречната греда, тя се удари в гърба на вратаря и влезе в мрежата му за крайното 1:1.

С гол на Джовани Ло Селсо в 85-ата минута Бетис пък победи с 1:0 Еспаньол.