Реал Сосиедад обърна шампиона Атлетико (Мадрид) с 2:1 в последен мач от 11-ия кръг на испанската Примера дивисион. С този изненадващ успех - едва втори от началото на сезона, баските се изкачиха на 15-о място във временното класиране. "Дюшекчиите" останаха четвърти с 23 точки.

Всичко започна отлично за гостите, които поведоха още в 10-ата минута. Разписа се Марио Манджукич, хърватинът засече отблизо центриране на Раул Гарсия. Само пет минути по-късно обаче мексиканският национал Карлос Вела изравни с фамозно изпълнение от границата на наказателното поле.

Атлетико игра почти цяло второ полувреме с 10 души, след като Сикейра беше изгонен за груб фаул срещу агресивния Вела. В 82-ата минута Агирече надскочи Миранда и с глава се разписа за 2:1, докарвайки до екстаз близо 22 000 по трибуните на "Аноета".

Алмерия – Барселона 1:2
1:0 Тиеви Бифума (37), 1:1 Неймар (73), 1:2 Жорди Алба (82)
08.11.14
19:00 ч.
Хетафе – Елче 0:0
08.11.14
21:00 ч.
Реал (Мадрид) – Райо Валекано 5:1
1:0 Гарет Бейл (9), 2:0 Серхио Рамос (40), 2:1 Буено (44), 3:1 Тони Кроос (55), 4:1 Карим Бензема (59), 5:1 Кристиано Роналдо (83)