Реал Сосиедад и Барселона завършиха 1:1 в люто дерби от 13-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Баските удържаха атаките на гранда до почивката. В 53-ата минута те поведоха при една от редките си контраатаки. Разписа се Вилиан Жозе. Отговорът на каталунците не закъсня. Суперзвездата Лионел Меси изравни само 6 минути по-късно. С цената на картони, нарушения и дори истинско опълчение домакините извоюваха точката.

Четвърт час преди края баските дори вкараха топката в мрежата на съперника, но съдията не призна гола. Ситуацията беше доста спорна и остави съмнения, че Реал е бил ощетен. Карлос Вела получи топката вляво от дъгата и изпрати изненадващ шут към горния десен ъгъл, който се отби от напречната греда, а Хуанми дотича и вкара на празна врата. Аситент-съдията обаче вдигна флаг за засада, докато повторенията показаха, че играчът на Реал е бил поне с метър в редовна позиция.

Това е второ поредно реми за Барса в първенството. Тимът на Луис Енрике продължи да изостава от лидера Реал (Мадрид). Белия балет е с 33 точки, каталунците са втори с 27, колкото има и Севиля.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!