Бастия се превърна в първия полуфиналист в турнира за Купата на Франция. Отборът победи с 3:1 Рен и е в очакване на следващия си съперник кръг преди битката за трофея.

Гостите откриха резултата в 12-ата минута чрез Силван Арман, като при 1:0 завърши първото полувреме. Играчите на Бастия обаче проведоха коренно различно второ полувреме, като и шансът не им изневери. Още в първата минута след подновяването на играта Себастиен Скилачи възстанови равенството. Малко след час игра гостите останаха с човек по-малко. Върхът на късмета за домакините бе само шест по-късно, когато Ромен Данзе намери собствената си врата за 2:1.

Напрежението се покачваше с всяка изминала минута и това доведе до втори жълт картон за играч на Рен - Ермир Леняни. Успехът за Бастия бе затвърден от Джибрил Сисе в самия край на мача.