Бастия срази у дома Рен с 2:0 в среща от 18-ия кръг във френската Лига 1 и спечели ценни три точки в борбата за оцеляване. Гостите от Бретан останаха с човек по-малко още в средата на първата част, когато Фалу Диане бе изгонен с директен червен картон за груб фаул. В последните секунди на първата част домакините от Корсика поведоха с гол на Риад Будебуз (45+1), а през втората част Яник Каюзак (80) подпечата успеха им. Така Бастия събра 17 точки и се отлепи от дъното, заемайки вече 18-о място. Рен пък остава на шеста позиция с 28 точки.

Лориен пък победи на свой терен Метц с 3:1. Домакините взеха комфортна преднина с голове на Джордан Аю (13), Рафа Герейро (37) и Бенжамин Жано (45+1), а след почивката Йени Н’Гбакото (46) реализира почетното попадение за гостите. Лориен е на 13-о място с 20 точки. Метц е на 15-а позиция с 19 точки.

Монпелие и Ланс не се победиха, но направиха голово шоу за 3:3 и поделиха точките. Домакините от Монпелие поведоха с 2:0 след голове на Морган Сансон (1) и Лукас Бариос (16), но Ланс изравни чрез Пиерик Валдивиа (17) и Баптист Гилам (34). След почивката Антони Муние (63) отново изведе домакините напред, а Йоан Тузгар (80) оформи крайния резултат. Така Монпелие събра 25 точки и заема девета позиция. Ланс е предпоследен с 16 точки.

Реймс обърна у дома Евиан с 3:2. Диего (14) даде аванс на домакините, но гостите изравниха чрез Даниел Вас (57), а Седрик Камбон (69), който бе изгонен в 78-ата минута, направи резултата 1:2. В края Айса Манди (78) и отново Диего (80) донесоха победата на Реймс, който събра 25 точки и излезе на десето място. Евиан е над чертата на 17-а позиция с 18 точки.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 18 КРЪГ
12.12.14
21:30 ч.
Олимпик (Лион) – Каен 3:0
1:0 Александър Лазарет (7), 2:0 Александър Лазарет (58), 3:0 Ясин Бенатия (62)
13.12.14
18:00 ч.
Нант – Бордо 2:1
1:0 Джордан Верету (23), 1:1 Киан Хансен (28-автогол), 2:1 Азбе Юг (66-автогол)
13.12.14
21:00 ч.
Бастия – Рен 2:0
1:0 Риад Бадебуз (45+1), 2:0 Яник Каюзак (80)
13.12.14
21:00 ч.
Лориен – Метц 3:1
1:0 Джордан Ая (13), 2:0 Рафа Герейро (37), 3:0 Бенжамин Жано (45+1)
13.12.14
21:00 ч.
Монпелие – Ланс 3:3
1:0 Морган Сансон (1), 2:0 Лукас Бариос (16), 2:1 Пиерик Валдивиа (17), 2:2 Баптист Гилам (34), 3:2 Антони Муние (63), 3:3 Йоан Тузгар (80)
13.12.14
21:00 ч.
Реймс – Евиан 3:2
1:0 Диего (14), 1:1 Даниел Вас (57), 1:2 Седрик Камбон (69), 2:2 Айса Манди (78), 3:2 Диего (80)
22:00 ч.
Монако – Олимпик (Марсилия) (bTV Action)
Баланс: 86 мача, 29 победи за Монако, 21 равенства, 36 победи за Олимпик (Марсилия)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Лига 1.