Тулуза загуби у дома от Бастия с 1:3 в отложена среща от 22-ия кръг на френската Лига 1. Домакините играха с човек по-малко от 73-ата минута, когато влезлият като резерва Клемен Шантом получи втори жълт и съответно червен картон.

Гостите поведоха още 11-ата минута, когато Ромарик асистира на бившия френски национал Джибрил Сисе, който се разписа за 0:1. Отговорът на Тулуза дойде в 25-ата минута, когато Брайтуайт изведе чудесно Еден бен Басат и израелецът изравни за 1:1. Във втората минута от добавеното време на първата част пък Джибрил Сисе даде голов пас към Франсоа Модесто, реализирал за 1:2.

През втората част домакините опитаха всичко по силите си отново да възстановят равенството, но задачата им стана много трудна след изгонването на Шантом в 73-ата минута. В крайна сметка гостите от Корсика стигнаха до още един гол в последната 90-а минута, когато белгиецът Джани Бруно бе точен от дузпа за крайното 1:3.

След успеха си Бастия излезе на 10-о място във временното класиране с 33 точки. Тулуза остава на 12-а позиция с 30 пункта.