Бастия победи с 2:1 като гост Реймс в мач от 20-ия кръг на Лига 1. Двата отбора изиграха открит мач, в който можеха да паднат още доста голове, но късметът бе на страната на корсиканците. Дебют за Бастия направи вратарят Микаел Ландро, който бе привлечен като свободен агент, след като се махна от Лил.

Резултатът бе открит от Илан, който даде преднина на гостите с акробатичен страничен удар в средата на първото полувреме. Веднага след началото на втората част Бастия стигна до нов гол, след като Флориан Товен бе оставен на чиста позиция. В средата на втората част Гетан Курте намали за домакините след разбъркване. Минута по-късно Реймс можеше да изравни, но Одаир Форетс не успя да вкара от близко разстояние.

Победата прати Бастия на 13-о място с 25 точки. Реймс пък е 16-и с 19 - на три от опасната зона.