Класиралият се вече за 1/8-финалите Порто срази като гост шампиона на Беларус БАТЕ (Борисов) с 3:0 в среща от пети кръг на група „Н" в Шампионската лига. Срещата бе играна при температура -6 градуса по Целзий в град Борисов, а допуснатите три гола от домакините доведоха до израняване на негативен рекорд в турнира. БАТЕ има допуснати вече рекордни 22 попадения, като това нещо преди това се бе случвало на хърватския Динамо (Загреб) и Нордселанд. Шампионът на Беларус обаче може запише още по-негативно постижение, тъй като му остава да изиграе още един мач от групата.

През първото полувреме съперниците не успяха да си отбележат гол, но след почивката „драконите” се развихриха въпреки отрицателните температури и поведоха в 56-ата минута с далечен шут на Ектор Ерера. Девет минути по-късно Брахими намери чудесно Джаксън Мартинес и колумбийския национал удвои преднината на гостите. Минута преди края пък Кристиан Тейо оформи крайния резултат след асистенция на Ерера.

След успеха си Порто остава лидер в групата с 13 точки, а БАТЕ е трети с 3 точки и ще се бори с Атлетик (Билбао) за място в 1/16-финалите на другия турнир Лига Европа.
ГРУПА „Н“
 0:1 Ектор Ерера (56), Джаксон Мартинес (65), 0:3 Кристиан Тейо (89)

Борисов, „Борисов Арена“
Съдия: Овидиу Хацеган (Румъния)

БАТЕ (Борисов): 16.Черник, 55.Тубич, 3.Гайдучик , 22.Младенович (72 - 9.Алексиевич), 8.Володко, 23.Олекнович , 62. Гордейчук, 7.Карнитски (67 - 25.Бага), 42.Володко, 5.Яблонски , 20.Радионов (75 - 13.Сигневич)

Порто: 12.Фабиано, 5.Маркано , 2.Данило, 26.Алекс Сандро, 3.Мартинс Инди, 7.Рикардо Куарешма (71 - 11.Тейо), 8.Брахими (83 - 18.Адриан), 16.Ерера, 6.Касемиро, 30.Оливер Торес, 9.Джаксън Мартинес (90 - 10.Кинтеро)