Съперникът на ЦСКА в Европа БАТЕ (Борисов) победи с 5:2 у дома Смолевичи в мач от беларуското първенство.

Домакините поведоха с 2:0 до почивката с попадения на Вилюмсон и Скавиш в рамките на две минути (40' и 42'). В началото на втората част Джигеро бе точен за 2:1 в 51-ата, а БАТЕ отново натисна газта и поведе с 5:1 за 20 минути след голове на Вилюмсон (61'), Филипович (75') и Скавиш (80'). Пет минути преди края на мача  Ханкевич оформи крайното 5:2.

Така БАТЕ излезе начело в класирането (46 точки от 23 мача), докато съперникът му днес е последен с 14 точки от 21 мача.

Тимът от Борисов гостува на ЦСКА на 17 септември (20:00 часа) в единствена решителна битка от втория квалификационен кръг на Лигата на нациите.