Борусия (Дортмунд) спечели дербито на Рур, след като се наложи с 3:0 над Шалке 04 в мач от 23 кръг на Бундеслигата. „Жълто-черните“ си гарантираха успеха с два гола в рамките на една минута.

Това беше първа победа за Борусия в дербито от 23 октомври 2013 г. насам, когато тимът на Юрген Клоп се наложи с 3:1 като гост. Последният домакински успех на „жълто-черните“ над „кралскосините“ датира от 26 ноември 2011 г. (2:0).

Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата в 78-ата минута, след като беше изведен зад гърба на защитата от Хенрик Мхитарян. След попадението си националът на Габон, който традиционно слага на главата си маска на Спайдърмен, се маскира като Батман. Марко Ройс пък сложи лента по подобие на друг герой от комикса – Робин.

Само минута по-късно арменският национал удвои преднината на домакините. Четири минути преди края Марко Ройс направи успеха на Борусия (Дортмунд) класически, след като наказа грешка на защитата.

С четвъртата си поредна победа тимът на Юрген Клоп излезе на девето място в класирането с 28 точки. Шалке 04 сдаде четвъртото място в класирането, след като в трети пореден мач не успя да запише успех. Тимът на Роберто ди Матео има 35 точки, една зад Байер (Леверкузен).

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 23 КРЪГ
27.02.15
21:30 ч.
Байерн – Кьолн 4:1
1:0 Бастиан Швайнщайгер (3), 2:0 Франк Рибери (10), 2:1 Антъни Уджа (45+2), 3:1 Ариен Робен (67), 4:1 Роберт Левандовски (74)
28.02.15
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Шалке 04 3:0
1:0 Пиер-Емерик Обамеянг (78), 2:0 Хенрик Мхитарян (79), 3:0 Марко Ройс (86)
Хофенхайм – Майнц 2:0
1:0 Кевин Воланд (55), 2:0 Ойген Полански (76)
28.02.15
16:30 ч.
Хановер – Щутгарт 1:1
0:1 Кристиан Гентнер (52), 1:1 Ларс Щиндъл (70)
28.02.15
16:30 ч.
Херта – Аугсбург 1:0
1:0 Саломон Калу (88)
28.02.15
19:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 91 мача, 28 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 22 равенства, 41 победи за Хамбургер