Байерн (Мюнхен) разби Динамо (Загреб) с 9:2 в първия мач за двата тима от новия формат на Шампионската лига.

Хари Кейн откри за домакините в 20-ата минута от дузпа, Рафаел Герейро удвои в 34-ата минута, а четири минути по-късно и Майкъл Олисе се разписа.

Бруно Петкович успя да намали за хърватите в 49-ата минута, а само две минути по-късно Такуя Огивара също вкара във вратата на германците. Хари Кейн и Майкъл Олисе обаче отново се разписаха, съответно в 58-ата минута и 61-вата минута, и бързо върнаха аванса от три гола за Байерн. Хари Кейн пък оформи своя хеттрик след нова дузпа в 73-тата минута.

Само пет минути по-късно англичанинът заби своя четвърти гол, пак от дузпа, като оформи своя хеттрик от 11-метрови наказателни удари. Льорой Сане заби осми гол за Байерн в 85-ата минута, а крайното 9:2 оформи Леон Горетцка в последните секунди на мача.

Баварците са амбицирани до краен предел, след като в миналия сезон стигнаха до полуфиналите и много малко оставаше да елиминират и Реал Мадрид, а в това издание на турнира финалът е именно на "Алианц Арена".