Победната серия на Байерн (М) в Бундеслигата от началото на сезона продължава. В мач от 6-ия кръг баварците се наложиха с 2:0 над Вердер в Бремен и все още не познават дори вкуса на равенството.

Въпреки че контролираха изцяло инициативата, мюнхенци така и не успяваха да стигнат до гола. Особено преди почивката бяха създадени няколко изгодни положения, при които обаче липсваше предимно точност.

След нея и домакините имаха шанс да се разпишат. Най-близо беше Арнаутович, който след центриране отляво засече топката на втората греда, но тя не намери очертанията на вратата.

Все пак натискът на Байерн доведе до резултат в 81-ата минута. Тогава халфът Луис Густаво попадна в прегръдките на съотборниците си, шутирайки от около 20 метра след върната топка от страна на Томас Мюлер - 1:0.

Две минути по-късно домакините вече паднаха духом, защото равенството отвсякъде изглеждаше мираж. В този момент Шакири намери Марио Манджукич в наказателното поле, а таранът безпроблемно удвои за 2:0 и затвърди успеха на своя тим.

С него Байерн вече има пълен актив от 18 точки след 6-ия кръг. Вердер от своя страна се смъкна на 8-ото място, но предстоят още мачове, които биха могли да променят позицията им.

19:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 80 мача, 27 победи за Борусия (Дортмунд), 27 равенства, 26 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)
30.09.12
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Фрайбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 18 мача, 9 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 1 равенства, 8 победи за Фрайбург
30.09.12
18:30 ч.
Волфсбург – Майнц (Евроспорт 2 България)
Баланс: 12 мача, 6 победи за Волфсбург, 3 равенства, 3 победи за Майнц

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК