Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Байер Леверкузен разби Борусия Мьонхенгладбах с 3:0 като гост в мач от втория кръг на Бундеслигата.

В деветата минута Виктор Бонифаси овладя подаване в наказателното поле и стреля към долния ляв ъгъл, но бранител на Борусия изчисти от голлинията.

В 18-ата минута Бонифаси все пак успя да запише името си сред голмайсторите, след като получи центриране от Алехандро Грималдо и от близка дистанция насочи с глава в мрежата на домакините.

Четири минути след това попадение на Гранит Джака не бе признато заради засада.

В добавеното време на първата част Байер Леверкузен стигна до второ попадение. Йонас Хофман намери Джонатан Тах, а той с безпощаден удар с глава покачи на 2:0.

В 53-ата минута Флориан Вирц изведе Виктор Бонифаси на стрелкова позиция, а той запази хладнокръвие и с удар в долния десен ъгъл оформи крайното 3:0 в полза на Байер Леверкузен.

Така „аспирините“ са на второ място с 6 точки, докато „жребчетата“ са с една и заемат 12-ата позиция.