Байер (Леверкузен) и Вердер (Бремен) завършиха 1:1 в първи мач от 24-ия кръг на Първа бундеслига.

Кевин Фоланд откри резултата за „аспирините“ още в 7-ата минута. Първо негов съотборник стреля от границата на пеналта, но шутът му се отби от гредата, но при добавката нападателят се разписа с глава за 1:0.

Изравнителното попадение за "бременските музиканти" падна чак в 79-ата минута и беше дело на ветерана Клаудио Писаро.

В 90-ата минута Байер остана с 10 души на терена след червен картон за Уендел. Той влезе остро в краката на противник и получи втори жълт картон и съответно червен.

В 96-ата минута домакините получиха дузпа, обаче Йомер Топрак я пропусна. Байер остава 10-и в класирането с 31 точки, Вердер е 14-и с 26.