Байер (Леверкузен) поведе в класирането на Бундеслигата, след като в мач от 8 кръг разгроми Нюрнберг с 4:0. “Аспирините” откриха още във втората минута, когато Тони Кроос бе точен при изпълнение на фаул. 20 минути по-късно той спечели и дузпа за тима си, която бе превърната в гол от Симон Ролфес. Швейцарският национал Ерен Дердийок вкара още едно попадение за Байер преди почивката, а 22 минути преди края Щефан Кислинг вкара шестия си гол от началото на сезона и оформи победата на тима от Леверкузен.

Байерн направи 0:0 като домакин на Кьолн. Това бе второ поредно нулево равенство за баварците на “Алианц Арена”, след това с Ювентус за Шампионската лига в сряда. Освен това играчите на Луис ван Гаал не успяват да вкарат гол в трети пореден мач, след 0:1 от Хамбургер и 0:0 с Юве. Завръщане в Мюнхен с екипа на Кьолн записа германският национал Лукас Подолски.

Приятната изненада от началото на сезона Майнц 05 записа домакинска победа с 2:1 над хита от миналия шампионат Хофенхайм. Попаденията за тима на Томас Тухел реализираха основните голмайстори на тима Андреас Иваншиц и Аристид Бансе, които вече имат по 4 гола от началото на сезона.

Бохум направи домакинско 1:1 срещу шампиона Волфсбург. Иранският национал Вахид Хашемиян даде аванс на Бохум в в 53-ата минута, но четвърт час преди края на мача Един Джеко изравни. Хановер записа победа с 5:2 над новака Фрайбург и сложи край на серията си от 4 поредни мача без успех./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 8 КРЪГ
От петък, 2 октомври
Шалке 04 – Айнтрахт (Франкфурт) 2:0
1:0 Джералд Асамоа (66), 2:0 Джеферсон Фарфан (90+2-дузпа)

В събота, 3 октомври
Байерн – Кьолн 0:0

Байер (Леверкузен) – Нюрнберг 4:0
1:0 Тони Кроос (2), 2:0 Симон Ролфес (28-дузпа), 3:0 Ерен Дердийок (34), 4:0 Щефан Кислинг (68)

Хановер – Фрайбург 5:2
1:0 Софиан Шахед (7), 2:0 Арнолд Бругинк (10), 2:1 Ивица Банович (35), 4:1 Карим Хаги (46), 3:2 Юлиан Шустер (82), 4:2 Дидие Я Конан (85), 5:2 Сердо Пинто (90+2)

Бохум – Волфсбург 1:1
1:0 Вахид Хашемиян (53), 1:1 Един Джеко (75)

Майнц 05 – Хофенхайм 2:1
1:0 Андреас Иваншиц (6), 2:0 Аристид Бансе (11), 2:1 Андреас Ибертсбергер (87)

ПРЕДСТОЯЩИ
18:30 часа Борусия (Мьонхенгладбах) – Борусия (Дортмунд)
Баланс: 74 мача, 25 победи за Борусия (М), 26 равенства, 23 победи за Борусия (Д)