Байер (Леверкузен) оглави временно класирането в Първа бундеслига. "Аспирините" победиха Хофенхайм с 2:1 като гости в първи мач от 9-ия кръг на първенството и продължават без загуба в шести пореден мач.

В 26-ата минута Гонзало Кастро асистира на Сидни Сам за 1:0 в полза на Леверкузен. Гостите продължиха да налагат волята си на терена и в 70-ата минута решиха всичко с втори гол. Отново Кастро подаде на щастния стрелец на отбора Щефан Кислинг и той простреля стража на домакините Коен Кастеелс  - 0:2. Попадението стана изключително скандално. Кислинг засече топката с глава, но тя се отби от външната страна на мрежата, намери пролука в мрежата и влезе във вратата. Това заблуди цялата съдийска бригада начело с главния рефер Феликс Брих. Именно този арбитър даде два червени картона на България при загубата от Армения с 1:2 в световната квалификация.

Хофенхайм се опита да стигне поне до почетен гол и 83-ата минута спечели дузпа. Бразилецът Роберто Фирминьо обаче я пропусна. Резервата Свен Щиплок все пак намали за 1:2 в 88-ата минута.

С успеха „аспирините” събраха 22 точки и изпревариха с 2 шампиона Бйаерн (Мюнхен), който обаче е с мач по-малко.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 9 КРЪГ
18.10.13
21:30 ч.
Хофенхайм – Байер (Леверкузен) 1:2
0:1 Сидни Сам (26), 0:2 Щефан Кислинг (70), 1:2 Свен Щиплок (88)
19.10.13
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 44 мача, 20 победи за Борусия (Дортмунд), 14 равенства, 10 победи за Хановер