Байер (Леверкузен) разгроми закъсалия Щутгарт с 4:0 в първи мач от 25-ия кръг на германската Първа Бундеслига. „Аспирините” вече имат 42 точки и са трети във временното класиране. "Швабите" са последни само с 20 точки.

За Байер това беше пети пореден двубой със "суха" мрежа". Вече в 10 поредни мача Щутгарт няма успех над съперника, падна в шест от тях.

Вендел откри в 32-ата минута в наказателното поле на гостите – 1:0. Само 4 минути по-късно Карим Белараби подаде към Роберто Хиберт и той центрира точно към Йосип Дръмич. Швейцарският нападател с глава опъна мрежата за 2:0.

В 50-ата Белараби се възползва от асистенция на Гонзало Кастро, финтира бранител и разстреля вратаря Свен Улрих за 3:0. Дръмич фиксира крайното 4:0 в 59-ата минута.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 25 КРЪГ
13.03.15
21:30 ч.
Леверкузен - Щутгарт 4:0
1:0 Вендел (32), 2:0 Йосип Дръмич (26), 3:0 Карим Белараби (50), 4:0 Йосип Дръмич (59)