Байер (Леверкузен) разби като домакин Волфсбург с класическото 3:0 в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата и отново се върна на второто място във временното класиране, което бе загубил за няколко часа след победата на Хановер срещу Байерн (Мюнхен) с 3:1.

Мачът започна много лошо за домакините, тъй като още в 14-ата минута наставникът Юп Хайнкес трябваше да прави принудителна смяна, вкарвайки Дамагой Вида на мястото на контузилия се Мануел Фридрих. Въпреки това „аспирините” бяха по-активният тим на терена и логично в 21-ата минута поведоха в резултата, след като Сидни Сам изведе на чудесна позиция Бендер и последният вкара с диагонален удар за 1:0. Вторият гол за Леверкузен не закъсня, като в 29-ата минута капитанът Симон Ролфес подаде към Ренато Аугусто, който напредна и с удар от около 15 метра препарира вратаря на Волфсбург Диего Беналио за 2:0. В последната минута на първото полувреме „вълците” изгубиха топката в средата на терена и тя бе пратена към Кислинг, който прехвърли излезлия да го пресрещне Беналио за класиката 3:0.

И след почивката домакините продължиха да държат инициативата, като в 58-ата минута Ренато Аугусто стреля опасно, но Беланио улови удара му. „Аспирините” продължиха да натискат, но така и не успяха да отбележат четвърти гол, докато гостите така и не създадоха реално положение за отбелязване на попадение.

След победата си Байер (Леверкузен) е на второ място с актив от 49 точки, докато Волфсбург е 14-и с 26 пункта. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 25 КРЪГ

Борусия (Дортмунд) – Кьолн 1:0
1:0 Роберт Левандовски (44)

Щутгарт – Шалке 04 1:0
1:0 Здравко Кузманович (15-дузпа)
1:0 Мохамед Абделауе (16), 2:0 Константин Рауш (51), 2:1 Ариен Робен (54), 3:1 Серджо Пинто (62)

Нюрнберг – Санкт Паули 5:0
1:0 Филип Волшайд (3), 2:0 Кристиян Айглер (14), 3:0 Кристиян Айглер (17), 4:0 Кристиян Айглер (86), 5:0 Кристиян Айглер (87)

1:0 Бендер (21), 2:0 Аугусто (29), 3:0 Кислинг (45)