Байер (Леверкузен) записа трета поредна победа в Бундеслигата, след като в мач от 4 кръг се наложи с 2:1 над Бохум като домакин. По този начин “аспирините” продължават без загуба от началото на сезона и оглави класирането с 10 точки.

Бившият нападател на Волфсбург и Борусия (Дортмунд) Диего Климович даде аванс на гостите в 32-ата минута, но девет минути по-късно Мануел Фридрих изравни с глава след центриране на Михал Кадлец.

В 68-ата минута Байер стигна до победата, когато Щефан Кислинг с глава засече центриране на Тони Кроос. По този начин нападателят на “аспирините” се разписва във всеки мач на тима си от началото на сезона.

Българският национал Димитър Рангелов остана резерва за Борусия (Дортмунд) при равенството 1:1 с Айнтрахт (Франкфурт). Мохамед Зидан даде аванс на “жълто-черните” в 62-ата минута, но 6 минути по-късно Йоанис Аманатидис изравни за “орлите”.

Новакът Фрайбург записа първа победа в Бундеслигата през новия сезон, след като се наложи с 1:0 над Шалке 04. Единственото попадение в двубоя бе реализирано от южнокорейският нападател Ду-Ри Ча и поражението бе първо за Феликс Магат като треньор на “кралскосините”./БЛИЦ